Афиша бесплатных развлечений Киева - Музеи

Ніч у музеї українського народного декоративного мистецтва

Когда:

18.05.2017  14:00 - 19:00 
18 травня 2017 р. – в рамках міжнародної акції «Ніч у музеї» в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудуться:
14-00 – презентація фільму «Катерина Білокур», який був створений в рамках документально-художнього циклу пізнавальних програм «Ніч у музеї». Це спільний телевізійний проект Міністерства культури України, Міністерства інформаційної політики України та Мультимедійної платформи України про унікальні історичні та мистецькі пам’ятки України.
Кожна програма цього циклу – це розповідь про окремий музейний експонат, його автора, власну історію та мистецьку цінність.
На вас чекає перегляд фільму про видатну українську художницю Катерину Білокур і зустріч з авторським колективом проекту.

19-00 – культурно-мистецький захід, який включатиме:
- перформанс «Про що скриплять музейні скрині»;
- дефіле в авторських костюмах студентів спеціалізації «Художнє моделювання костюма» Державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.
Участь у заході бере гурт «Божедари».

Театралізоване дійство «Про що скриплять музейні скрині» повідає багато цікавого про скриню – найдавніший предмет меблів.
Протягом століть скриня була не лише окрасою житла, але й показником добробуту, працелюбності, спадковості традицій, важливим атрибутом весільного обряду. Про скриню складено безліч прислів’їв, віршів, про неї співається у народних піснях, колядках:
«Скрине моя мальована! Та не рік, не два пряла,
Та не зимоньку ткала, та не літо білила,
Весь рід обдарила!»

Вхід вільний.
Комментарии
Мобильная версия
Рейтинг@Mail.ru